Serdecznie zapraszamy do udziału w obozie w Nowej Wsi Przywidzkiej!

Zostało już tylko kilka wolnych miejsc!


27.08-30.08.22 (wyjazd w sobotę , powrót we wtorek)
Miejsce : Ośrodek Agrotur – Nowa Wieś Przywidzka (około godziny jazdy samochodem od trójmiasta)
Adres www :
http://tdu.webd.pl/agro/glowna.php?w=obozy

Link do filimku promującego : 

https://www.facebook.com/przedgole.przedgole.7/videos/1071103000399904

Atrakcje:

W głównym założeniu są 2 typy zajęć : sportowe i taneczne. Pragnę Państwa poinformować, że nie przypadkowo wybraliśmy to miejsce do organizacji wypoczynku. Oprócz naszych zajęć – właściciele ośrodka sami organizują czas dzieciakom zajmując je zazwyczaj konkurencjami : bieg komandosa, dart piłkarski, kręgle piłkarskie, boya kręgle, zajęcia w wiatach zabaw i mnóstwo innych które możemy wybrać – na wszystko nie wystarczy nam czasu 🙂 Za każdą konkurencję dla zwycięzców przewidziane są medale (będziemy starali się organizować konkurencje tak, żeby każdy wrócił do domu jako zwycięzca co najmniej 1 konkurencji)
Liczymy na piękną pogodę więc na pewno skorzystać będziemy chcieli z basenu ze zjeżdżalnią – z miejsca uspokajam , basen jest dla dzieci wszystkich czyli również dla tych którzy nie potrafią pływać.(jest wystarczająco głęboki żeby się bawić ale na tyle płytki żeby było bezpiecznie) W praktyce wygląda to tak, że dzieci mają tylko 1h godzinę wolną po obiedzie a pozostały czas są zajęci zabawą.
Z czasem otrzymają Państwo tzw. Ramowy plan dnia czyli zarys tego jak będą wyglądały nasze dni i jakie zajęcia przewidujemy w danych godzinach. Przy tej ilości dzieci podzieleni zostaniemy na grupy i w tych grupach będą odbywać się posiłki i większość zajęć.
Po każdym dniu będziemy wrzucali zdjęcia na naszego fb. ( przy czym należy wyrazić zgodę na użycie wizerunku dziecka – nie ukrywam, że uciążliwym i nieprzyjemnym jest odsuwanie jakiegoś dziecka od grupy bo nie może być na zdjęciach a na tzw „cenzurę” zdjęć nie będzie zwyczajnie czasu więc niemal „wymogiem” uczestniczenia w naszym obozie jest akceptacja tej zgody) Po obozie na pewno zmontujemy jakiś filmik żeby być nieco bliżej wydarzeń z lata.

Ośrodek :Ośrodek przystosowany jest do potrzeb dzieci. Pokoje 4 – 6 osobowe , jadalnia, łazienki ulokowane w tych samych budynkach co pokoje – wspólne. Kilka boisk ze sztuczną nawierzchnią, kilka boisk z naturalną nawierzchnią , wiaty zabawowe, mini basen ze zjeżdżalnią, miejsce do pieczenia kiełbasek i wiele ciekawych stacjonarnych atrakcji o których można poczytać na stronie lub na naszym plakacie. Na miejscu jest również mały sklepik w którym dzieci będą mogły wydawać swoje kieszonkowe. Cały Ośrodek łącznie z pokojami jest wykonany w piłkarskim stylu. Warto wspomnieć , że na miejscu znajduje się również muzeum piłkarskie które również mamy w planach odwiedzić. Ośrodek jest Zamknięty co oznacza, że nikt z zewnątrz nie może przebywać na terenie Agrotur.
Na dzień dzisiejszy otrzymałem informację, że w danym terminie będziemy jedyną grupą na ośrodku – co może się zmienić , nie koliduje to w żaden sposób z naszym „interesem” np. Inna grupa ulokowana jest w innych budynkach i pokojach.

Wychowawcy :
Nasz obóz zostanie zgłoszony do kuratorium co oznacza, że spełniać musimy wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa oraz właściwej organizacji wypoczynku. Zgodnie z przepisami na 10 uczestników w wieku naszych obozowiczów przypada 1 wychowawca co oznacza, że nad naszymi obozowiczami czuwać będzie 4 wychowawców i 1 kierownik. Wszyscy nasi wychowawcy muszą posiadać zaświadczenie o niekaralności które również weryfikuje kuratorium. Każdy opiekun posiadać musi odpowiednie kwalifikacje co oznacza co najmniej ukończony kurs wychowawcy kolonijnego.


Transport :
Planujemy wyjazd zorganizowany z Gdyni – autokarem. Dokładne miejsce i czas zbiórki podany będzie na kilka dni przed wyjazdem.
Jeżeli ktoś z Państwa planuje transport we własnym zakresie należy o tym fakcie nas poinformować. Jednak zachęcam do udziału w transporcie zbiorowym – jest to super zabawa dla dzieciaków.

Co zabrać? a czego nie zabierać?
W kolejnych wiadomościach otrzymają Państwo tzw. Niezbędnik obozowy w którym wymienione będą rzeczy które należy mieć.
Absolutnie nie zabieramy : Tabletów, smartwatchy, odtwarzaczy i wszelakiej innej elektoroniki slużącej do komunikacji lub grania. Zwykle zachęcam do zabierania planszówek ale przy tym nawale zajęć nie jest to konieczne.

Komunikacja z rodzicami.
Dzieci zabrać mogą ze sobą telefony. Stosujemy zasadę „telefon na godzinę” co oznacza, że dzieci otrzymają telefony od wychowawców na czas „ciszy poobiedniej” i wtedy jest moment na kontakt z bazą. Zwykle dzieci zapominają, że do tego służą telefony i zajęte są graniem ale staramy się pilnować żeby jednak każdy zadzwonił do domu. W przypadku gdy dziecko nie posiada telefonu – można kontaktować się przez telefon wychowawcy (Jednak tylko w godzinach do tego przeznaczonych)

Dokumenty:

Przed obozem dotrą do Państwa dokumenty które trzeba będzie wypełnić i zwrócić. (Karta obozowa, regulamin i zgody)


Bezpieczeństwo :
Ośrodek jest zamknięty, dzieci poruszają się po nim ze swoimi wychowawcami, nie mogą korzystać ze sprzętów ani z miejsc zabaw bez wiedzy i opieki wychowawcy, na basenie lub nad jeziorem dzieci są pod opieką wychowawcy i korzystają z kąpieliska w odpowiednich liczebnie grupach.  Zakaz odwiedzin w czasie trwania obozu.